11 september

De kracht van aandachtig luisteren

  • 13 : 30 - 18 : 00
  • K+V kantoor, Vendelier 61, Veenendaal
  • 30 plaatsen
  • 99,00

Voor wie

Startende en ervaren interim (Senior) managers, teamleiders en professionals die hun communicatieve impact willen vergroten – met meer aandacht, effectiviteit en diepgang.

Training

Met Remko de Beer – trainer, eigenaar van het dialoogcentrum voor strategische communicatie

Een training die een krachtig alternatief biedt voor een discussie en die je helpt om op een dieper en effectiever niveau te communiceren. Ervaar hoe je gesprekken kunt voeren die verbinden in plaats van verdelen en ontwikkel de sensitiviteit en helderheid die nodig zijn om complexe situaties met aandacht tegemoet te treden.

Programma

13.30 | Inloop & welkom
Een warme ontvangst met koffie, thee en iets lekkers.

14.00 | Opening
Waarom dit event en korte intro K+V

14.15 | Dialoogtraining “Wil je stereo leren luisteren, betere besluiten nemen, scherpere inzichten krijgen en écht contact maken – ook in lastige gesprekken?”

In complexe organisaties en snel veranderende omgevingen is effectieve communicatie cruciaal. Toch raken veel gesprekken verstrikt in meningen, aannames en onuitgesproken spanningen. Deze training biedt een ander perspectief: dialoog als strategisch instrument voor verdieping, verbinding en heldere besluitvorming.

Gebaseerd op het gedachtegoed van fysicus en denker David Bohm leer je hoe je een gesprek kunt voeren dat ruimte geeft aan verschillen, zonder richting te verliezen. Je oefent met luisteren dat verder gaat dan reageren – en je ontwikkelt een scherpere antenne voor wat er écht speelt, zowel bij de ander als jezelf.

15.45 | Pauze

16.05 | Workshopcarrousel in twee groepen
Iedere deelnemer volgt beide sessies:

🔸 Rollenspelen op basis van de gevolgde training.

Met K+V
Pas je net opgedane kennis toe in praktijksimulaties en leer van elkaar.

🔸 Tijdelijk? Nee hoor, van blijvende van waarde

Met K+V
Hoe je als interimmer snel vertrouwen opbouwt en duurzame impact maakt in een organisatie die volop in beweging is.

17.10 | Afsluiting

17.20 | Netwerkborrel
Tijd om na te praten en nieuwe contacten op te doen en te verdiepen.

Wat neem je mee naar huis:

💡 Inzichten in communicatie en leiderschap:

  • Zet de toon voor open en constructieve gesprekken
  • Ken het onderscheid tussen discussie, onderhandeling en dialoog
  • Leer automatische reacties herkennen en overstijgen
  • Gebruik de kracht van vertragen als versneller van kwaliteit en besluitvorming

🛠 Concrete handvatten voor de praktijk:

  • Tools om spanningen en ruis in teams bespreekbaar te maken
  • Werkvorm om strategische of lastige gesprekken te verdiepen
  • Techniek om groepsdynamiek bewust te begeleiden
  • Methodiek om bij complexe vraagstukken samen tot inzicht te komen

En natuurlijk nieuwe contacten die jouw netwerk zullen verrijken.

Interesse?