Jurist
De gemeente Ede is als stad en organisatie volop in ontwikkeling. Het World Food Center, de Kennisas Ede-Wageningen, de nieuwe woon-, werk- en leefwijk Veluwse Poort en een nieuw intercitystation Ede-Wageningen maken van Ede een dynamische en ambitieuze stad. Ede is een groene en sociaal sterke stad, midden in het land, midden in de topregio FoodValley. De gemeentelijke organisatie heeft een intensief en ambitieus veranderproces achter de rug. Kern daarvan is het ontwikkelen van een organisatie, die nodig is om toegerust te zijn op de enorme opgaven waar de gemeentelijke organisatie voor staat. En een gemeentelijke organisatie waarin slagvaardig wordt samengewerkt, zowel binnen als met partners buiten de organisatie. Een organisatie waarin medewerkers zich optimaal uitgedaagd, gestimuleerd en ondersteund voelen om duurzaam het beste van zichzelf te geven en zich gepassioneerd en gedreven in te zetten voor het realiseren van de afgesproken prestaties.
De organisatie bestaat uit vijf clusters waarin alle afdelingen zijn gebundeld, aangestuurd door clustermanagers en een tweehoofdige concerndirectie. Eén van de clusters, Dienstverlening & Bedrijfsvoering, heeft zich als laatste gevormd. Zoals de naam aangeeft, worden alle klantgerichte en alle dienstverlenende afdelingen en teams hier samengebracht. Het gaat dan om de afdelingen Personeel & Organisatie, Concerncontrol, Financiën en Control, Bedrijfsadministraties, Huisvesting & Services, team managementassistenten, Informatie, Project- en Procesmanagement (IPPM), Beheer, Infrastructuur en Apllicatie, Services, Belastingen, Burgerzaken en Receptiebalies, Klantcontacten en Archief en Juridische zaken Inkoop en Subsidies (JIS).
Voor de komende jaren staan deze afdelingen voor een aantal ontwikkelopgaven. Bijvoorbeeld het ondersteunen en het faciliteren van de veranderende rol van de overheid en het aansluiten bij maatschappelijke ontwikkelingen. Voor de uitvoering van deze ontwikkelopgaven, voor het tot wasdom laten komen van de ambities van de gemeente Ede, zoeken we een afdelingsmanager JIS.
De afdeling Juridische zaken Inkoop en Subsidies (JIS) heeft gemeentebreed adviserende en ondersteunende taken, naast enkele coördinerende en uitvoerende taken op de verschillende onderwerpen. De afdeling is een compacte afdeling van circa 16 fte. De nieuwe afdelingsmanager zal verantwoordelijk zijn voor het Resultaat- en Ontwikkelplan JIS2018. Dit plan is mede opgesteld om JIS op een hoger plan te brengen en een bijdrage te leveren aan de positionering van het cluster en het ook meer systemische vormgeven van businesscontrol (samen met Finance & Control en Concerncontrol). Concreet gaat het om de volgende zaken:
Ook privacy is bij JIS belegd: een privacy jurist vormt samen met de collega’s van Concerncontrol en IPPM de privacy driehoek.
JIS spitst haar ontwikkeling, net als de andere afdelingen van de gemeente, toe op de belangrijkste pijlers: bouwen op vertrouwen, binnenste buiten, zorgen dat het gebeurt en wendbaar en weerbaar. De kwaliteit van de medewerkers is goed; het gaat erom integraler te werken tot in de haarvaten van de gehele organisatie. De uitdagingen liggen op het terrein van capaciteit (te weinig fte om onder meer de juridische functie vorm te geven) en kwetsbaarheid (taken waarvoor één medewerker verantwoordelijk is).
Voor een deel van de taak is de afdelingsmanager Juridisch Controller, voor de andere werkzaamheden afdelingsmanager. Dit vraagt om een ontwikkelingsgerichte manager, die de drager en drijvende kracht is achter de ontwikkeling. Je borgt de juridische expertise en professionaliseert de inkoopfunctie verder, net als het beleid en ontwikkeling van het subsidieproces. Als juridisch controller zet je het juridisch controle proces op en ontwikkelt het juridisch kwaliteitzorgsysteem. Je bent partij in de rol van regisseur in het borgen van de juridische rechtmatigheid in de bestuurlijke besluit-vormingsprocessen. Samen met concerncontrol, de portefeuillehouder en medewerkers van andere afdelingen, vul je de juridische functie in (aan de voorkant van het proces/en aan de achterkant).
Je bent een belangrijke gesprekspartner voor directie en bestuur, maar ook voor de andere afdeling en de samenwerkende partners, externe juridische en beleidsinhoudelijke leveranciers, advocatenkantoren, de VNG en ministeries.
Functie-eisen
Sensitief Communicatief Toegankelijk Energiek Vasthoudend Professioneel Teamspeler Betrokken Inspirerend
Een dynamische en uitdagende functie, met goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Het betreft een structurele functie, met een aanstelling in algemene dienst.
Kandidaten die worden uitgenodigd wordt gevraagd vooraf een online persoonlijke profielmeting te maken.
Een assessment (onder meer het maken van een casus) kan onderdeel zijn van deze procedure.
Helaas, u kunt niet meer reageren.
Helaas, de inschrijftermijn voor deze vacature is verstreken, of wij hebben een geschikte kandidaat gevonden.